Συγχαρητήρια για την Συμμετοχή και τις Επιτυχίες των Μαθητριών και Μαθητών της ΔΔΕ Αχαϊας

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ  ΓΙΑ  ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ  ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΩΝ

• ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
  • ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια:

Α) Στις μαθήτριες και στους μαθητές που συμμετείχαν στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού, που πραγματοποιήθηκαν στην Ελευθερούπολη Καβάλας, στις 4 και 5 Μαΐου 2023, εκπροσωπώντας την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Αχαΐας. Στην  αποστολή  συμμετείχαν 22 μαθητές και μαθήτριες.

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στα παιδιά που διακρίθηκαν στις πρώτες θέσεις:

Βλάχος Θεόδωρος – 800μ.- Πειραματικό ΓΕ.Λ. Πανεπιστημίου Πάτρας (1η θέση)

Βαλαχά Μυρτώ – 3.000μ. – ΓΕ.Λ. Καστριτσίου(1η θέση)

Μπαρδάκης Ελισσαίος – 10.000μ. Βάδην – 1ο ΕΠΑΛ Παραλίας Πάτρας(1η θέση)

Ζαχαροπούλου  Χαραλαμπία – 5.000μ. Βάδην – ΓΕ.Λ. Καστριτσίου(1η θέση)

Βουγά Ανδριάνα – 100μ.  – 1ο ΓΕ.Λ. Πάτρας(2η θέση)

Γιαννακόπουλος Ιωάννης -1.500μ. – 12ο ΓΕ.Λ. Πάτρας. (3η θέση)

Β) Στην ομάδα καλαθοσφαίρισης μαθητών του «ΙΔ. ΓΕΛ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ», η οποία κατέλαβε την 3η θέση στη Καλαθοσφαίριση μαθητών, στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες ΓΕ.Λ.- ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας – Κύπρου,  για το Σχολικό Έτος 2022-2023, που διεξήχθηκαν στη Πάφο της Κύπρου  από 25 έως 28 Απριλίου 2023.

Θα θέλαμε, επίσης, να συγχαρούμε και να ευχαριστήσουμε τους εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν για να επιτευχθούν αυτές οι διακρίσεις των μαθητριών και των μαθητών μας.

Ευχόμαστε στους μαθητές και τις μαθήτριες μας Καλή Επιτυχία σε ο,τιδήποτε επιλέξουν στη ζωή τους και να συνεχίσουν να διακρίνονται πάντα στις αθλητικές διοργανώσεις.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ Δ.Δ.Ε. ΑΧΑΙΑΣ

ΕΥΓΕΝΙΑ  ΠΙΕΡΡΗ