Αντιμετώπιση Σχολικού Εκφοβισμού – Συνάντηση εργασίας (Αγορά Αργύρη, 15-01-2015)

Το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο σας προσκαλεί – την Πέμπτη 15 Ιανουαρίου 2015 (14:00 – 18.00) στην Αγορά Αργύρη στην Πάτρα – σε συνάντηση εργασίας με θέμα την αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού από τις σχολικές κοινότητες στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού έργου «SONETBULLUsing social networking ICT tools with peer learning and crowd sourcing techniques to train school communities on how to deal with student bullying».

Στη συνάντηση θα συζητηθούν περιστατικά σχολικού εκφοβισμού, καλές πρακτικές , στρατηγικές αντιμετώπισης σχολικού εκφοβισμού και τα οφέλη της τοπικής εκπαιδευτικής  κοινότητας από την υλοποίηση του έργου SONETBULL.

Περισσότερες πληροφορίες, στο δελτίο τύπου  του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου.