Έκφραση Συλλυπητηρίων

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας εκφράζει στην οικογένειά του, τα θερμά της συλλυπητήρια, για τον αιφνίδιο θάνατο του Κωνσταντίνου Τσιμά. Ο αείμνηστος Κωνσταντίνος Τσιμάς υπηρέτησε με απίστευτη αξιοπρέπεια και αίσθηση του καθήκοντος, αρχικά ως εκπαιδευτικός και στη συνέχεια ως Διευθυντής σχολικών μονάδων , με τελευταία το ΓΥΜΝΑΣΙΟ- Λ.Τ. ΦΑΡΩΝ. Τον διέκρινε σπάνιο ήθος , ευγένεια χαρακτήρα πραγματική αγάπη για τους μαθητές του και το σχολείο και ειλικρινές ενδιαφέρον για τους συναδέλφους του. Από σήμερα η εκπαιδευτική κοινότητα είναι φτωχότερη, με την απώλεια του εξαίρετου συναδέλφου.

Καλό Παράδεισο Συνάδελφε

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΧΑΪΑΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΖΕΡΒΑΣ

Ευχές για το νέο έτος

Αγαπητοί  συνάδελφοι,

Θα ήθελα ολόψυχα να ευχηθώ σε εσάς και στις οικογένειές σας, καλή χρονιά.

Γνωρίζοντας και κατανοώντας τις δύσκολες συνθήκες μέσα από τις οποίες πραγματοποιείτε επάξια το εκπαιδευτικό σας έργο, εύχομαι να συνεχίσετε με την ίδια δύναμη, το κουράγιο, τον επαγγελματισμό που σας διακρίνει ώστε να ελπίζουμε όλοι μαζί σε ένα καλύτερο αύριο, που ελπίζουμε να έρθει σύντομα.

Εύχομαι το 2021, να είναι ένα έτος που θα χαρίσει σε όλους μας υγεία, ευτυχία, δημιουργικότητα, αισιοδοξία και επιστροφή στη διά ζώσης εκπαίδευση.

Ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας

Ανδρέας Ζέρβας