3o Θερινό Εργαστήριο για μαθητές Β/θμιας Εκπ/σης

Tο Εργαστήριο Εκπαιδευτικού Υλικού και Εκπαιδευτικής Μεθοδολογίας (Ε.Ε.Υ.Ε.Μ.) του Ε.Α.Π.,  σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, διοργανώνει για τρίτη χρονιά το 3o Θερινό Εργαστήριο για μαθητές Β/θμιας Εκπαίδευσης.

Το 3ο Θερινό Εργαστήριο  απευθύνεται σε μαθητές που ολοκληρώνουν την Α’ τάξη του Λυκείου το σχ. έτος 2013-2014, της περιφερειακής ενότητας Αχαΐας και κατά τη διάρκειά του,  δώδεκα (12) μαθητές θα απασχοληθούν στις εγκαταστάσεις του ΕΕΥΕΜ για την περίοδο  07/07/2014 έως 21/07/2014 στην εφαρμογή νέων τεχνολογιών στην εκπαίδευση.

Οι στόχοι του θερινού σχολείου είναι να γνωρίσουν οι μαθητές από κοντά ένα ακαδημαϊκό ερευνητικό περιβάλλον  και να συμμετάσχουν ενεργά στην χρήση νέων τεχνολογιών. Ειδικότερα, με το πέρας του θερινού σχολείου, οι μαθητές: