Διάκριση μαθήτριας του Πρότυπου Γυμνασίου Πατρών στον Διαγωνισμό Ρητορικής Τέχνης του Αμερικάνικου Κολλεγίου Pierce

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας έχει τη χαρά να συγχαρεί τη μαθήτρια της Γ΄ τάξης του Προτύπου Γυμνασίου Πάτρας, Μαρία–Παναγιώτα (Μαριέττα) Μπαμπαλή για την εξαιρετική της επίδοση στο αγώνισμα του Προτρεπτικού Λόγου, το οποίο διεξήχθη στην Αθήνα από τις 3 έως τις 5 Μαρτίου 2023.

Η Μαρία-Παναγιώτα (Μαριέττα) κατάφερε να κατακτήσει την 2η θέση στον αγώνα αυτό, και αυτό αποτελεί αναμφίβολα μια μεγάλη επιτυχία για την ίδια, και το σχολείο της.

Επιπλέον, θέλουμε να ευχαριστήσουμε και να συγχαρούμε τους εκπαιδευτικούς του σχολείου της και όλους όσους την υποστήριξαν και τη βοήθησαν να επιτύχει αυτό το σπουδαίο αποτέλεσμα. Της ευχόμαστε νέες διακρίσεις και επιτυχίες.