Έκφραση συγχαρητηρίων

Η ΔΔΕ Αχαΐας συγχαίρει θερμά, το μαθητή του 2ου ΓΕΛ Αιγίου, Τσουμπό Γεώργιο, που έλαβε το 2ο βραβείο στη Γ΄ φάση του 28ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ.

Με την επιτυχία του αυτή, ο μαθητής μας Τσουμπός Γεώργιος μαζί με άλλους 4 μαθητές από άλλες περιοχές της Ελλάδας (συνολικά πέντε), θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στην 16η Διεθνή Ολυμπιάδα Αστρονομίας – Αστροφυσικής, από 10 έως 20 Αυγούστου 2023, η οποία θα διεξαχθεί στο Χορτσόφ της Πολωνίας.

Ευχόμαστε ο μαθητής να φτάσει στο πιο ψηλό σκαλί της επιτυχίας, αξιοποιώντας το ταλέντο του στην επιστήμη της Αστρονομίας.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετατάξεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης και ΕΕΠ-ΕΒΠ σε άλλους εκπ/κούς κλάδους και σε ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ., καθώς και εκπ/κών Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης κλάδων ΠΕ79, ΠΕ08 και ΠΕ91 σε Μουσικά και Καλλιτεχνικά σχολεία της Δ.Ε. για το σχ. έτος 2023-2024

– Πρόσκληση μετατάξεων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας / Δευτεροβάθμιας / ΕΕΠ-ΕΒΠ / Μουσικών σε άλλους εκπαιδευτικούς κλάδους και σε ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ και Μουσικά / Καλλιτεχνικά Σχολεία