Ενημέρωση των εκπαιδευτικών ως προς τις υπηρεσιακές μεταβολές

Λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 54803/Ε2 17-05-2023 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ, σύμφωνα με οποίο η Επιτροπή του ΣΤΕ αποφάσισε την κατ εξαίρεση διενέργεια του συνόλου των προπαρασκευαστικών πράξεων που απαιτούνται για τις υπηρεσιακές μεταβολές του εκπαιδευτικού προσωπικού

Ενημερώνουμε τους εκπαιδευτικούς Γενικής και Ειδικής Αγωγής που:

1. Βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Αχαΐας (συμπεριλαμβανομένων όσων έχουν πάρει μετάθεση στην Αχαΐα)
  2. Έχουν αιτηθεί βελτίωση τοποθέτησης σε σχολική μονάδα

ότι οι αιτήσεις δήλωσης προτίμησης σχολείων θα ξεκινήσουν από την Τρίτη 23/05/2023

ΕΝΗΜΕΡ.Δ-ΝΣΕΩΝ ΓΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ-54803-Ε2-17.5.23

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΓΙΑ ΕΚ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ 2023
ΕΞΕ – 55225 – 2023 – Εξεταστικά κέντρα μουσικών μαθημάτων «Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία» και «Μουσική Αντίληψη και Γνώση» έτους 2023.

Συγχαρητήρια για την Συμμετοχή και τις Επιτυχίες των Μαθητριών και Μαθητών της ΔΔΕ Αχαϊας

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ  ΓΙΑ  ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ  ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΩΝ

• ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
  • ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια:

Α) Στις μαθήτριες και στους μαθητές που συμμετείχαν στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού, που πραγματοποιήθηκαν στην Ελευθερούπολη Καβάλας, στις 4 και 5 Μαΐου 2023, εκπροσωπώντας την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Αχαΐας. Στην  αποστολή  συμμετείχαν 22 μαθητές και μαθήτριες.

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στα παιδιά που διακρίθηκαν στις πρώτες θέσεις: