Ευχές για καλή επιτυχία

Σήμερα, ημέρα έναρξης των πανελλαδικών εξετάσεων, θα ήθελα από καρδιάς να ευχηθώ σε όλες τις μαθήτριες και  τους μαθητές μας  που συμμετέχουν σε αυτές, Καλή Επιτυχία και Καλή Δύναμη. Εύχομαι, οι προσπάθειες που έχουν καταβάλλει  καθ όλη τη διάρκεια της σχολικής τους ζωής, να έχουν αποτέλεσμα. Πρέπει να θυμούνται όμως, πως τίποτα δεν τελειώνει εδώ και πως η συμμετοχή τους και μόνο, τους καθιστά νικητές.

Θα ήθελα επίσης  να ευχηθώ δύναμη και υγεία  στις οικογένειές των υποψηφίων που τους στήριξαν και τους στηρίζουν με κάθε τρόπο στη δύσκολη αυτή προσπάθεια .

Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά και να ευχηθώ καλή δύναμη, στο σύνολο της εκπαιδευτικής κοινότητας του Νομού Αχαΐας που συνδράμει με κάθε τρόπο στην άψογη διεξαγωγή των εξετάσεων.

Ευγενία Πιερρή