Ανακοίνωση πίνακα μορίων των αιτήσεων βελτίωσης και οριστικής τοποθέτησης των εκπαιδευτικών αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Αχαΐας έτους 2022-2023 με την προσθήκη των εκπαιδευτικών που εντάσσονται σε ειδική κατηγορία και όσων έλαβαν μετάθεση στη Δ.Δ.Ε. Αχαΐας για το 2023

Οι εκπαιδευτικοί που διαπιστώνουν τυχόν παραλήψεις ή λάθη στην αναγραφή των στοιχείων τους, μπορούν να υποβάλλουν ενυπόγραφα ένσταση στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Αχαΐας, σύμφωναμε το άρθρο 15 του Π.Δ. 50/1996, εντός αποκλειστικής προθεσμίας 5 (πέντε) εργάσιμων ημερών από Δευτέρα 03/04/2023 έως και τις 07/04/2023 ημέρα Παρασκευή (μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου mail@dide.ach.sch.gr με θέμα: «Αίτημα διόρθωσης μοριοδότησης»).

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ_ΜΟΡΙΑ-ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ_ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ-ΕΚΠ-ΚΩΝ-ΔΔΕ-ΑΧΑΪΑΣ_2023-24
ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΕΩΝ-ΓΕΝΙΚΗ
ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΕΩΝ-ΕΙΔΙΚΗΣ

Πρόσκληση υποβολής δηλώσεων για χαρακτηρισμό υπεράριθμων εκπαιδευτικών Γενικής Παιδείας – Πίνακας οργανικών κενών και υπεραριθμιών σχολικών μονάδων Γενικής Παιδείας

Διαβιβαστικό_Προσκληση για δήλωση χαρακτηρισμού υπεραριθμίας_2023_signed

Πίνακας οργ. κενων-υπεραρ. Γενικής Παιδείας 2023 ανα σχολική μονάδα

Έκφραση συλλυπητηρίων

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, εκφράζει τη βαθιά λύπη της για το θάνατο της εκπαιδευτικού Παναγιωτοπούλου Ελένης ΠΕ02 και τα θερμά της συλλυπητήρια στους οικείους της. Η εκλιπούσα συνάδελφος υπηρετούσε στο 2ο Γυμνάσιο Αιγίου. Διακρίθηκε για το ήθος, την ευγένεια, τη δημιουργικότητα και την διάθεση να προσφέρει ως εκπαιδευτικός και παιδαγωγός.

Καλό Παράδεισο

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΧΑΙΑΣ

ΕΥΓΕΝΙΑ ΠΙΕΡΡΗ

ΕΞΕ – 34737 – 2023 – Πρόσκληση εκπαιδευτικών για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων σε υπηρεσίες και φορείς αρμ – Έκδοση 1

Υποβολή αιτήσεων για επιτήρηση ΚΠγ Περιόδου 2023 A’

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι-ες για να οριστούν επιτηρητές στο διαγωνισμό Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας, που θα διεξαχθεί στις 13 & 14 Μαΐου 2023 στο 3ο ΓΕΛ Πάτρας και στο 6ο Γυμνάσιο Πάτρας, να υποβάλουν την αίτησή τους μόνο ηλεκτρονικά μέσω του συνδέσμου:

από την Δευτέρα 03-04-2023 μέχρι και την Τετάρτη 26-04-2023 και ώρα 01:00 μμ.